| DaicuIonut a întrebat:

Mi-am cumpărat un xbox one s si cand incerc să-mi fac un cont îmi da eroare, ce sa fac?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Schimba locatia/tara din setarile xbox-ului, pune ca esti in Anglia sau ce tara vrei tu dar prima data incearca Romania ca daca pui alta tara cand vei cumpara jocuri va trebui sa platesti cu paypal sau ceva de afara ca nu va accepta carduri din Romania!

| DaicuIonut explică (pentru lpavel):

Mulțumesc voi încerca

| DaicuIonut explică (pentru lpavel):

Am încercat și nu merge

| lpavel a răspuns (pentru DaicuIonut):

Ce scrie mai exact in acea eroare?

| DaicuIonut explică (pentru lpavel):

Scrie asa Give it another try. If this happens againe, visit xbox.com/errorhelp and enter the fallowing code 0×80a40020 si am cautat site-ul sa vad ce trebuie sa fac da nu găsesc eroarea

| lpavel a răspuns (pentru DaicuIonut):

Mda! daca ziceai inainte ca consola nu e noua si l-ai cumparat folosit te scuteam de atata asteptare...
Consola ta a fost banata! Nu poti face un cont pe el! Modeaza-l si nu-l mai conecta niciodata la internet si s-ar putea sa mearga!