| stefania20 a întrebat:

MI-am descarcat minecraft, mi-am facut cont pe minecraft.net l-am activat si nu pot sa ma loghez pe joc.De ce? Ce trebuie sa fac sa mearg?

Răspuns Câştigător
| Sonni a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema. Pentru a juca minecraft trebuie sa ai cont Premium (nu este FREE, trebuie sa platesti pentru el). Pentru a juca minecraft fara cont Premium trebuie sa iti downloadezi o versiune "crack-uita". Daca gasesti si read-me e bine. Daca nu, iti scriu eu instructiunile pentru a-l juca :
1. Instalezi minecraft.
2. Pornesti minecraft.
3. Iti pui un nickname si apesi "Start Minecraft".
4. Cand se deschide jocul nu trebuie sa scrii nici un cont sau parola. Doar dai "Log-in" dupa care iti va aparea o casuta din care selectezi "Play Offline".
5. Selectezi "Singleplayer"
6. Creezi o lume noua.
7. Enjoy the game!