| BiuL a întrebat:

Mi-am facut o pagina Facebook pentru blog. Unde si cum pot genera codul acela HTML sa adaug o casuta cu pagina pe blog?

6 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

Ce anume vrei? casuta de comentarii, buton de like, buton de redirectionare? Si ce platforma folosesti, in general pentru CMS-uri gasesti pluginuri de socializare in care modifici sau doar adaugi linkul pagini.

| Icar25 a răspuns:

Citeste aici https://developers.facebook.com/docs/web/gettingstarted/ daca vrei ajutor lasa un mesaj cu raspunsurile la intrebarile anterioare

| Icar25 a răspuns:

Http://wordpress.org/plugins/facebook-likebox-widget/screenshots/ daca folosesti platforma wordpress poti lua pluginul de aici

| Icar25 a răspuns:

In cazul in care ai blogul pe serverul tau (ma refer la faptul ca ai tu un server de hosting cumparat sau free si ai instalat tu platforma) atunci descarci pluginul de la link-ul de mai sus si il urci printr-un program de ftp transfer si il instalezi pur si simplu ori daca este blogul pe serverul celor de la wordpress.com (sau org nu mai stiu care ofera si gazduire) atunci faci pasii urmatori din dashboard, plugin>add new> introduci asta la search (Facebook Likebox Widget)> apesi shearch > si la primul rezultat dai install now.
Pluginul il gasesti urmand pasii Appearance>wigets.
Daca nu te descurci cu ceva ma contactezi aici si o sa te ajut daca o sa pot.
Ps: Pluginul asta il are si persoana aceea pe blog dar cu toate astea mai sunt pluginuri de genul asta dar acesta este cel mai usor de configurat daca doresti alt plugin gasesti la adresa asta http://wordpress.org/plugins/search.php?q=facebook+likebox&sort=

| Icar25 a răspuns:

Ps2: lasa-mi si mie daca vrei un link catre blogul tau chiar sunt curios cum arata poate iti pot da si niste sfaturi.