| xcristix a întrebat:

Mi-am facut si eu un blog.blogspot si am observat ca pagina de pornire este mereu ultima postare, si eu as vrea sa am o pagina principala mereu indiferent daca postez ceva sau nu, dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Mergi la Design
2) Da click pe "Adaugati un obiect gadget"
3) Selecteaza "HTML/JavaScript"
4) La titlu scrie "Bun Venit" sau "Welcome"
5) Jos, la descriere, scrie un text de bun venit
6) Da pe "Salvati"
7) Mergi la "Editati HTML" si bifeaza "Extindeţi şabloanele control"
8) Salveaza codul tau HTML (Da click pe "Descărcaţi şablonul complet")
9) Apasa pe CTRL + F & cauta titlul pe care l-ai pus mai devreme
10) Acum, cauta ""
11) Da click la SFARSITUL codului
12) Da pe ENTER
13) Pune codul ""
14) Acum, cauta ""
15) Da click in fata codului si da pe ENTER
16) Acum, pune in spatiul pe care l-ai facut urmatorul cod dintre ghilimele: ""
17) Da click pe "Salvati Sablon"
18) Trebuie sa fie gata. Acum, mergi pe "Vizualizati Blogul" si daca nu iti place:
1) Mergi la Design
2) Mergi la Editati HTML
3) Da click pe "BROWSE..."
4) Cauta ceea ce ai descarcat la inceput in computerul tau si da dublu-click pe el
5) Da click pe Incarcati
6) Salveaza sablonul
7) In final, mergi inapoi la Setari => Formatare si pune inapoi la cate postari erau.

| xcristix explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu de ce nu imi apare funda aia gri sa ti-o dau

| anonim_4396 a răspuns (pentru xcristix):

Ai intrat pe link-ul care ti l-am pus? Acolo e mai detaliat.

| xcristix explică (pentru anonim_4396):

Mai detaliat daca as sti la perfectie engleza, dar nu stiu decat putina

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze. Nu imi ia codurile. Intra aici:
http://www.mommybloggersguide.com/2009/10/blogger-static-homepage.html

| xcristix explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am inteles, mi-ai zis sa intru la html script si sa scriu un mesaj de bun venit? eu stiam ca acolo se pun coduri html

| anonim_4396 a răspuns (pentru xcristix):

Da, trebuie sa scrii un mesaj de bun venit la HTML deoarece daca il scrii la Text, nu mai poti face sa iti apara NUMAI in prima pagina mesajul, ci in toate paginile. Sau daca vrei sa iti apara in toate paginile mesajul sus, atunci da pe Adaugati Gadget si Text, apoi decat scrie un titlu si un text, Salvare.

| xcristix explică (pentru anonim_4396):

Putem sa vb pe mess please? uite id meu:cristyman15@yahoo.com problema e ca atunci cand am apasat ctr+F si scriu titlul si dau enter nu cauta, problema e ca eu nu am nicio postare, ce am facut cu html nu e postare