| Lorenzocratos a întrebat:

Mi-am făcut un pc anul trecut și merge toate jocurile foarte bine iar după un an a început să dea frame drop. Componentele sunt Ryzen 9 5950x Rtx 3080 32 gb ram

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Lorenzocratos: ...merge toate jocurile foarte bine"

mai dezinstalează din programele instalate (voit sau nu). Lasă pasta in pace!

| Rokary a răspuns:

Curăță-l / schimbă pasta termoconductoare / fa update-uri la placa video daca ai restante, etc. Sunt prea puține detalii, iar componentele par decente.

Acum depinde și cate procese ai active simultan când te joci (că bănuiesc că acolo da frame drop-uri). Mai închide din programele inutile de pe fundal ca ultima soluție.