| costy20 a întrebat:

Mi-am facut un servar de samp, am ip static ( prin firma albada sistem, nu cred ca o stiti ), nu am modem, am decat router am facut forwarding si tot nu merge ca sa intre alti playeri in afara de mine. ce mai trebuie sa fac sa intre lume pe el?/ funda

Răspuns Câştigător
| lologfo a răspuns:

Dezactiveaza firewall si o sa-ti meargahappy
Daca merge funda plzzhappy

| costy20 explică (pentru lologfo):

Il am dezactivat.

| costy20 explică (pentru lologfo):

Cand bag ip la lista de servare nu merge ip meu, merge ip routerelui. daca intelegi

| lologfo a răspuns (pentru costy20):

Ai router?

| costy20 explică (pentru lologfo):

Da

| lologfo a răspuns (pentru costy20):

Poi rauter-ul anuleaza efectul de ip static cand vrei sa ti un host baga cablul direct in PC bftwinking

| costy20 explică (pentru lologfo):

Am facut asta si acum merge. mesi

| lologfo a răspuns (pentru costy20):

Nu ai pentru ce

8 răspunsuri:
| stefan20111 a răspuns:

Baga-l in cu**