| akex a întrebat:

Mi-am facut un server de Metin2 pe hamachi.Am deschis porturile de la portmap, am facut site cu XAMPP, etc.S-a conectat un prieten la hamachi-ul meu, am deschis serverul, tot ce trebuie, dar la el nu merge sa intre pe site-ul meu(format din ip-ul meu) si nici in client(ii spune server indisponibil).Am pus ip-ul fara.100 la el in mc.txt si la mine cu.100 dar tot nu merge.Mentionez ca am internet de la un router aflat in alta camera si an un adaptor wireless cu care prind.Ce pot face ca sa se poata conecta la server-ul meu?

2 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Gresesti alfa ca la hamachi este un IP static si nu mai are probleme cu servarul.
Problema este ca nu ai setat bine servarul.
Ca n-are cum sa nu-i mearga indiferent ca tu ai wireless sau adaptor.
La hamachi este o retea locala (unde IP este seat automat si ramane asa nu se mai schimba) ai IP STATIC nu mai are treaba ca tu ai adaptor sau wireless.
Problema este cum ai setat tu servarul daca servarul nu-i setat bine nu va merge.
Poate sa fie de la Servar, Navicat sau Portmap una din cele 3 trebuie sa fie.
Poate te-ai grabit sa faci servarul si ai ratat sau n-ai mai setat ceva?
Se mai intampla!

| alfa12 a răspuns:

Nu folosi router wireless Hameci necesit fibra optica