| AxyLexy a întrebat:

Mi-am instalat nfs world iar dupa ce dau play imi apare doar o imagine neagra? De ce si cum fac jocul sa mearga?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| StefyRO a răspuns:

Nero nu are nimic. Daca ce am s pus este adevarat si sigur este. Problema este anti-virusul si E. Asta e cam tot. Sper sa ai succes si eu joc NFS World big grin lvl 13 un Nissan Silva S15. Funda?batting eyelashes

9 răspunsuri:
| MisterSprinkle a răspuns:

Poate nu ai placa video buna!

| Radu13Radu_6037 a răspuns:

Pai jocul asta mmo(massively multiplayer online)si ai nevoie de un cont pentru a juca, dar daca ai deja cont e posibil sa aiba dificultati tehnice sau internetul tau e prea slab.

| StefyRO a răspuns:

Daca dupa cateva minute maxim imaginea nu trece este o problema. De unde ai loat instalarea? Te-as sfatui dupa site-ul official. Ori poat enu ai instalat bine. Sfatul meu este sa iei instalarea dupa site-ul official si sa reinstalezi jocul.

| AxyLexy explică (pentru StefyRO):

Dupa site-ul oficial l-am luat. Mi-am facut mai intai cont dupa care l-am downloadat si instalat.happy

| LoTTa a răspuns:

1)Daca Nu iti merge nici un joc inseamna ca ai probleme cu placa video sau ci driverul de la placa video!
2)Daca iti apare imaginea neagra decat pe acel joc inseamna ca jocul are o problema! contact killer_dj32

| AxyLexy explică (pentru LoTTa):

Poi alte jocuri imi merg (cele pe care le aveam deja in calculator) dar cand incerc sa instalez alte jocuri nu prea merge imi apare eroare si nu e singurul lucru la care imi apare eroare am mai incerc sa-mi descarc si deamon tools si nero si tot nu merge, si mai am si probleme cu antivirusul. Cred ca va trebui sa chem pe cineva sa imi reinstaleze windowsul. Data trecuta cand mi la reinstalat l-am pus sa salveze E-ul pentru ca aveam foarte multe fisiere importante, ma intreb daca problemele pe care le am acum sunt din cauza asta sau din cauza antivirusului?

| StefyRO a răspuns (pentru AxyLexy):

Antivirusul nu poate face asta. De ce ai salvat E? Chiar daca era un singur virus acolo, in E tot s-ar fi putut raspandi. Cred ca este adevarat ca ai calculatorul virusat. Sfatul meu este sa reinstalezi Windows XP Proffesional. Si nu mai lua antivirus. Nu am inca dovedit dar nici ele nu fac numai bine. Nu salva nimic din calculator. Pune totul pe un DVD sau mai multe daca e chiar atat de important. Dupa sper ca o sa iti mearga!

| AxyLexy explică (pentru StefyRO):

Poi in E aveam toate majoritatea fisierelor mele...in fine multumesc pentru sfaturi!happy sper ca o sa-mi pot reinstala curand windowsulbig grin

| AxyLexy explică (pentru StefyRO):

Am uitat sa te intreb cum sa ard ceva pe dvd/ cd daca nu am nero?

| StefyRO a răspuns (pentru AxyLexy):

Nero nu are nimic. Daca ce am s pus este adevarat si sigur este. Problema este anti-virusul si E. Asta e cam tot. Sper sa ai succes si eu joc NFS World big grin lvl 13 un Nissan Silva S15. Funda?batting eyelashes