| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am instalat nu de mult steam pe PC, si apoi l-am sters ca am observat ca atunci cand downloadez si apoi instalez un joc de pe net, steam nu ma lasa sa-l joc fara el asa ca zice ca trebuie sa-l cumpar de pe steam sau sa-l downloadez depinde daca este cu bani sau nu.De aceea am dezinstalat steam,ca vroiam sa joc jocuri steam dar fara steam de gen saints row the third, need for speed carbon, etc. l-am dezinstalat si am instalat un joc de pe net.Am dat dublu click pe el si mi-a aparut mesajul [Steam must be running to play this game] apoi am dezinstalat absolut toate folderele legate de steam,am dat iar dublu click pe joc si mi-a aparut mesajul [File steam_api.dll is missing from your computer, try reinstall program] si de atunci nu stiu cum sa scap de steam ca sa pot juca jocurile care le vreau eu, fara steam.Va rog ajutati-ma, dau funda!

1 răspuns:
| Bloodseeker a răspuns:

Dezinstaleaza complet steam si descarca din nou jocul respectiv.