| ChristienVick a întrebat:

Mi-am luat laptop de gaming in special pentru CS GO, dar ecranul are 75hz, ar trebui sa-mi para rau ca nu l-am luat cu 120hz?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Nu.
Distanta intre 2 cadre este de :
- 0.008 secunde la 120Hz
- 0.01 secunde la 75Hz

Crezi ca daca ai vedea inamicul cu 0.002 secunde mai devreme ar putea schimba jocul si experienta cu ceva?

2 răspunsuri:
| randomgui a răspuns:

Nu chiar, nu e mare diferenta dar se simte usor, 240hz nu iti da nici un avantaj fata de 60 dar arata mult mai ok.

| Romaniamafia a răspuns:

Treaba asta cu frecventa e o vrajeala totala 60hz sunt suficienti