| Kta91 a întrebat:

Miam downloadat Roma Total War: Alexander l-am instalat si cand intru in el imi apare"Rome: Total War" si apoi isi da restart pc-ul singur am incercat de 5 ori si e la fel stie cineva din ce cauza o fi din cauza windowsului am xp sp 2...cine ma poate ajuta dau funda si vothappy

2 răspunsuri:
| manda a răspuns:

Pai asa se intampla cand calculatoru nu are cerintele necesare pentru acel joc ca daca ai windows sp2 sau sp3 nu conteaza dar conteaza rami,placa video, procesoru, hardu etc uitate la cerintele jocului si dupa aia uitate ce cerinte are calculatorul tau sa vezi daca se potrivesk dar daca se potrivesk inseamna ca nu l-ai luat de unde trebuia si are virusi sau nu l-ai instalat u corekt cea ce ma indoiesk eu totusi iti recomand sal sterci ca nu ai cerintele necesare pentru joc sau le ai la minim si ai prea multi virusi atunci si din asta nu tio merge eu optez ca nai cerintele necesare

| fmarius86mario a răspuns:

Daca ti se restarteaza asa aiurea ori ii de la Rami ori ai instalat de prea multe ori windows pe el si s-a dat peste cap placa video nu-i bon cand instalezi de prea multe ori windows mie mi s-a intamplat ex la fel si am fost nevoit sa-mi schimb componentele din el happy bft