| KattKatty a întrebat:

Multe statusuri foarte scurte. Funda

3 răspunsuri:
| lalalalala6323 a răspuns:

1. E o lume nebuna
Bazata pe minciuna si suma
Stiu, suna a gluma
Dar din pacate duma e buna.

2.Nu vad nimic in jurul meu, te vad pe tine peste tot
Sunt dependenta, iar pentru mine tu esti singurul antidot.
3.La vita e bella, esti belea
O sa te tin toata ziua'n pat ca lenea
4.Fii fericit cât traiesti, pentru ca mort o sa fii mult timp.
5.Si daca tu ai fi un drog te-as trage pe nas!
6.Asa e zi de zi... aceleasi vicii care te distrug psihic fara sa stii
7.Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există "nu pot", doar "nu văd niciun rost".
8.Frate, zi cine credeai tu ca o sa ma poata opri
In jocul asta pe care il stiu, exact din prima zi.
9.Ca nu-i usor sa stii ca locu' asta n-are viitor
Voi reusi sa plec. sau o sa-ncerc pana mor!
10.Stai puţin pe loc, hai rulează-l pe tot
Şi derulează filmul în timp ce-i dai foc.
11.E de aur tacerea, de-aia tac multi
Mie nu-mi place aurul, de-aia nu ma plac multi.
12. Oamenii se schimba, amintirile raman!
13. Lumea in care traim. Este complicat de simpla.
14.I got ice in my veins, blood in my eyes
Hate in my heart, love in my mind.
15.Trecutul te afectează doar dacă îi permiți!
16.Dar vezi prea bine că e fericită şi nepăsătoare!
17.Ce odata ma incalzea. Acum ma lasa Rece!
18.Nu lăsa un like să te facă să te simti frumoasă. Trebuie să te simţi frumoasă şi fără să ţi-o confirme alţii.
Nu sunt atat de scurte, dar sper sa iti placa.

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| OaiaNinjalău a răspuns:

Nu poti, te invatam. Nu vrei, te obligam!

E atât de schimbată! Exact cum ai zis tu că nu o să fie niciodată.

Crezi ca-mi pasa de tine? Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau, recunosc!

Stiu ca vreiii. Dar nu prea poti`. Cum vrei tu, asa vor toti!

Sunt 1000 de ganduri ce ma-ntorc la tine!

Am invatat sa am rabdare. Ca totu`ti iese arunci cand nimeni nu te crede`n stare!

Nu renunta niciodata la ceea ce iti apartine, si nu permite altora sa renunte la tine!

Imbracat in zambete aproape orice om e fals Am crezut in ochi sinceri si da, m`am ars.

Ador sa`mi curga cineva prin vene

Taci! E un cuvant potrivit pentru tine. Inchide`ti gura! Stapaneste`ti ura!

Fara aberatii, spune totul discret. Stii ca nu`mi place s`o ard indecent.

Vreau sa stii ca n`am sa renunt! Orice ar fi, te iubesc prea mult!

Realitatea bate platourile de filmare. Viata`i frumoasa si fara efecte speciale!

In seara asta bem pentru noi. Pentru cei ce ne-au avut, pentru fraierii care ne-au pierdut si pentru norocosii care ne vor avea.

Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit!

Mai târziu ai descOperit cum era. Pe cât de frumoasa, pe atât de rea!

Si ma pierd in intuneric, in jur totul e pustiu. As vrea sa te iubesc dar parca. parca nu mai stiu

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni, dar in fine. sunt ca si Smiley, official imi merge bine!

Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii. Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.

Cand iesi afara nu te controleaza, nu te suna. Tu stii ca te iubeste dar nu vrea sa ti`o spuna.; ))

Deschide ochii! Timpul trece. Nu mai visa frumos ca realitatea`i rece!

Stii draga? Iubitul meu se respecta. Are langa el o blonda aproape perfecta!

Îmi fac curat în suflet. Arunc tot ce e murdar...