| VvladCobianu a întrebat:

Nfs hot pursuit 2010 merge cu un procesor Intel Pentium Dual Core e2140 1.60 ghz, daca fac overclock si fac ghz mai mare?

4 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Ai grija pustiulica cu overclock-ul sa nu iti arzi procesorul sau mai rau calculatorul.Nu este bine sa dai overclock.In timp acel componente pe care l-ai overclocat o sa sa se duca si o sa ramai cu buza umflata. Oricum acel NFS este praf... Am calculator pentru el sa ma joc dar nu imi place.Am jucat o cursa si l-am dezinstalat.Ce cacao!

| VvladCobianu explică:

Costin Citez,, Salut ". Am incercat de milioane de ori sa instalez jocul si nici macar nu intra in el da' apoi sa mai mearga si greu. Am 2 Ram, dar nu am ghz cat trebuie.

| Costin1996 a răspuns:

Salut!

Eu jucam acest joc cu procesor Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz, 4 Gb RAM. Nu am intampinat niciun defect.Nu facea pauze,se misca foarte bine, foarte repede, totul era ok.Core 2 Duo este mai bun decat decat Intel Pentium Dual Core.Eu cred ca o sa-ti mearga dar mai greuhappy Acum depinde si de ce RAM ai.

| kalibra21 a răspuns:

Cam asta iti trebuie pentru joc:
Intel CPU -Core 2 Duo E6700 2.66GHz
AMD CPU -Athlon 64 X2 Dual Core 6000+
Nvidia GFX Card-GeForce 8800 GT
ATI GFX Card-Radeon HD 3870
RAM (Memory) -2 GB