| anonim_4396 a întrebat:

merge windows 7 cu :
procesor Intel pentium dual core e2140 1.60 ghz
1GB RAM
Nvidia Geforce 7300SE 512 mb?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Iti trebuie si tie macar 2 gb ram si un procesor macar de 1.8 ghz sa iti mearga cat de cat bine win 7 pentru ca vei instala google chrome, bsplayer, etc. Eu am win 7 x64 pe laptop-ul meu, 4gb ram si imi utilizeaza in momentul acesta pe google 1.54 gb ram fara nici o alta aplicatie deshisa. Nu fa prostia de a baga win 7, iti recomand sa ramai tot la xp, sau iti mai poti face un mic upgrade de ram +1gb, dar tot ar ramane procesorul cam slabut. bft

| Axys a răspuns:

Sal da merge mai rau era daca nu avea placa video sitemul tau permite windosul 7..incercahappy cati merge cu siguranta bafta

| mijlsach a răspuns:

Mda merge sigur...dar nu fa prostia de a pune wind7..iti consuma resursele...si la resursele astea nu iti va merge mai bine decat iti merge xp cu resursele astea

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Merge bine fiindca cam asa e si calculatorul meu si mi-am instalat windows 7 de vreo 2 ani, dar e recomandat sa ai 2gb memorie ram