| VasileGogulina a întrebat:

Nu am cumparat pana acum folosind G2A.
Daca cumpar un key pentru XBOX il pot folosi pentru Windows?
Presupun ca pot."for both XBOX & Windows 10PC"
Mai exact oferta asta:
https://www.g2a.com/......0156553007

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Da il poti folosi pe ambele dispozitive, dar trebuie sa fii logat cu acelasi cont si pe windows si pe xbox live, apropo vezi ca pe Microsoft store este mai ieftin, are reducere 50%, 152 RON.

http://www.microsoft.com/......njxvcvwd4k

| CristianCRS a răspuns (pentru VasileGogulina):

Nu, asta e doar pentru Xbox.

| CristianCRS a răspuns (pentru VasileGogulina):

Ai aici jocurile pe care le poti cumpara si juca pe ambele platforme:

http://www.xbox.com/en-US/games/xbox-play-anywhere

Si atentie ai nevoie de Windows 10, versiunea 15063.0 sau mai recentă ca sa poti juca jocurile cumparate.

| VasileGogulina explică (pentru CristianCRS):

Spune că este key pentru Uplay, platforma de la Ubisoft

| CristianCRS a răspuns (pentru VasileGogulina):

Nu stiu la ce te referi dar la linkul Crew 2 pe care l-ai trimis mai devreme scrie clar : EUROPE VERSION KEY FOR:XBOX LIVE

| CristianCRS a răspuns (pentru VasileGogulina):

Da asta e doar pentru PC, trebuie sa iti faci un cont Uplay dar sa nu il faci pe Romania, il faci pe ce tara vrei de preferinta SUA si apoi instalezi aplicatia Uplay dupa care folosesti un VPN ca sa ai Ip de SUA si activezi codul in aplicatia Uplay. Pentru ca ai specificat ca nu se poate activa in Romania.

| CristianCRS a răspuns (pentru VasileGogulina):

Rectific scrie Europe Version, deci nici SUA nu cred ca este bun, poti alege o tara din vestul UE

| VasileGogulina explică (pentru CristianCRS):

Multumesc pentru rabdare =]

| CristianCRS a răspuns (pentru VasileGogulina):

No problem, cu placere!