| penthouse a întrebat:

Nu pot nici cum sa imi pun browser default Google Chrome. Nici daca dezinstalez celelalte browsere.cand dau click pe un link nu imi intra in el. sau daca am mozilla intra cu mozilla. dar eu vreau Google chrome. Nici din add or remove programs >- set program acces and defaults >- custom. nu merge. ce ma fac?

3 răspunsuri:
| Owy a răspuns:

Am inteles ca ai 2 programe instalate "Google Chrome" si "Mozilla", ori lasi un singur program instalat din cele 2, ori le stergi pe amandoua de tot din calculator si dupa aceea le instalezi iarasi sau iti instalezi "Your Uninstaller" ca sa iti stearga de tot fisiere mici care iti raman in calculator si pe urma ti le instalezi iarasi,sau poate sa iti reinstalezi windowsul din nou, sau daca ai sti de cand iti face "probleme" intri in start-all programs-accesories-system tools-system restore-next-iti alegi data inapoi in timp-next-next si calculatorul se intoarce inapoi in timp cu data aleasa de tine, dar atentie ti se sterg fisiere ce ai pe desktop(mutatile inainte de a da restore in partia ta)dupa care isi da restart calculatorul.Bafta

| IceCuBe_5755 a răspuns:

Taskbar properties\Start Menu\Customize si e in jos de tot acolo Defaul Browser sau ceva de genu asta. Sper ca te-am ajutat.Byee.

| Dante_3756 a răspuns:

Ce nu merge? dai la google chrome la options si ai ultimu buton Default browser. Dai click pe ala si gata happy