| GabrielStefan a întrebat:

Oameni buni, cerintele recomandate la GTA 4 sunt acestea:
OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Quad 2. 4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
18 GB Free Hard Drive Space
Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

bun

Eu am asa:
OS:Windows XP Professional SP3
Processor:AMD Sempron 140 (2.8 GHz)
Memory:2GB
160GB HDD
Video card:1gb Nvidia 8600 GT

De ce tot nu merge gta 4? Adica merge dar merge blocat si grafica e la pamant! AM dat setarile la minim si tot asa face!
HELP!

8 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Ai instalat ultimul patch pentru gta si ultimii driveri video?

| MembruTpu_6868 a răspuns (pentru monstrulet):

Nu are legatura cu patchurile si driverul de la placa video atata timp cat nu il duce procesorul

| monstrulet a răspuns (pentru MembruTpu_6868):

Nu pierde nimic daca incearca. Plus ca are ceva frecventa la procesor, banuiesc ca e din seria noua.
Sunt si procesoare cu un singur nucleu care duc jocul.

| MembruTpu_6868 a răspuns (pentru monstrulet):

Da poate sa incerce chiar si mie care am un quad inainte sa bag patchurile imi mergea foarte prost dar in cazul asta nu prea are rost pentru ca nu duce procesorul

| MembruTpu_6868 a răspuns (pentru monstrulet):

GTA 4 Minimum System Requirements

Processor: Intel Core 2 Duo 1. 8Ghz or equivalent AMD Athlon X2 64 2. 4Ghz. Daca cerintele minime sunt de un dual core care oricum ar sta in full load ce sanse sunt sa-i mearga acceptabil 20-30 fps pe un single?

| monstrulet a răspuns (pentru MembruTpu_6868):

Jocul asta merge si pe batranul pentium 4 ht, daca ai placa video buna.

| monstrulet a răspuns (pentru MembruTpu_6868):

Http://www.youtube.com/watch?v=hqmi3XeXqY0
sunt o groaza de videouri cu pentium 4, athlon, sempron... toate single core. Singurul lucru care il face jucabil pe un procesor varza e placa video buna.

| MembruTpu_6868 a răspuns:

Pai in primul rand problema este la procesor, daca te uiti la cerinte iti cere un quad core de la Intel(4 nuclee) sau un x3 de la amd (3 nuclee) iar procesorul tau are un singur nucleu asa ca este normal sa iti mearga in reluare