| BlueFox a întrebat:

Pareri Digi Fiberlink 1000? Viteza maxima e 1000 Mbps sau 1024 Mbps? Am nevoie de router nou pentru 1000 Mbps?

Răspuns Câştigător
| AdreAdre a răspuns:

Daca router-ul nu suporta 1000mbps, da ai nevoie. Sau daca placa ta de retea din pc suporta 1000mbps bag-o direct. Desigur ca nu vrei atinge 1000, asta e viteza maxima, dar 800 tot atingi. Eu la contract de 100mbps ating 95mbps.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce zic ei 1000 Mbps... chiar mai conteaza acum daca sunt 1000 sau 1024? oricum nu ai sa atingi cifra ai niciodata. si da ai nevoie si de router nou si probabil si de pc/laptop nou