| LooJ a întrebat:

Pe cine sa iau Kha sau Renekton din league of legends care e mai bun funda

Răspuns Câştigător
| Dragonfall a răspuns:

Amandoi sunt buni dar depinde de situatia de fata. Ce iti voi spune totusi Kha'Zix este mai versatil poti face si top, si mid si jungle cu el pe cand Renekton poti juca cu el in general decat in top lane. Daca te intrebi intr-un duel intre Kha si Rene cine are avantajul Rene tinde sa aiba avantajul. De ce? Pai sa analizam: Kha este squishy prin natura sa pe cand Rene e tanky - Kha exceleaza la asasinarea tintelor squishy gen AP carry sau Physical carry - are potentialul de a neutraliza instant caractere precum Graves, Ashe, Twisted Fate, Anivia - sacrificiul lui insa este ca poate moare instant si el la randul sau. Renekton este o "caramida" nu are cine stie ce damage dar are destul sa omoare aproape orice ce nu este tanky - are sustain si un avantaj major al sau este ca nu depinde de mana mai are si mobilitate. Intr-un duel direct Kha nu are sanse fara ajutor de la jungler este obligat sa stea la distanta sa foloseasca W-ul sau pentru a farma daca te aproprii prea mult de Rene risti sa iti iei stun si sa nu poti fuge pana iti iei o groaza de damage. Daca te bazezi pe o tactica de atritie Rene v-a castiga deoarece tu ai mana si el nu; va face-ti amandoi HP-ul dar tu vei ramane fara mana si el nu. Sper sa fi gasit raspunsul informativ happy. Bafta!

1 răspuns:
| LooJ explică:

Cineva?