| Ozgean07 a întrebat:

Pe Minecraft m-am pierdut de casa si nu stiu cum sa ajung acasa, trebuie sa mentionez ca nu am notat coordonatele si m-am uitat pe harta dar nimic. Dau funda celor care ma pot ajuta!

4 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

E pierduta. Puteai sa faci un turn mare mare langa casa ta ca sa o vezi mai usor si pe harta, si fara harta.Deci este pierduta.

| AlexisZLS a răspuns:

Da gamemode 1 si zbori pana la casa

| Boska_Andreea_Claudia_1975 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel, pune gamemode 1 si zboara sus si dupa pune pe gamemode 0 si mori, si ajungi unde ai dormit

| Kirod a răspuns:

Daca ti-ai construit o casa chiar langa spawn e bine pentru ca iti poti face un chest iti pui itemele in el si iti notezi coordonatele de la chest apoy iti dai respawn si gata! Daca nu ai casa langa spawn e rau de tine! Funda?