| pacpac123123 a întrebat:

Pentru ce este Hamachi-ul?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

In mod normal pentru a lega niste calculatoare in retea, acestea trebuie sa fie conectate printr-un cablu LAN, hamachi face o retea virtuala in care nu e nevoie de cabluri, daca vrei sa joci ceva in retea cu prietenul tau, hamachi este ceea ce cauti.

| pacpac123123 explică (pentru Zangetsu):

Mai exact cum?

| Zangetsu a răspuns (pentru pacpac123123):

Descarcati amandoi hamachi, il instalati, unul dintre voi creaza un canal de retea cu ajutorul programului, in care pui numele canalului si parola, apoi le dai la prietenul tau ca sa poata intra pe canal. deci asa va legati in reteaua virtuala.