| YusukeUrameshi a întrebat:

Pentru cei care joacă league of legends.Ce înseamnă ad carry/ap carry,support, jungle sau solo top?

Răspuns Câştigător
| eddie9999 a răspuns:

Salut!
Ad carry inseamna attack damage carry, adica, campionii care dau mult damage si de obicei au putina viata, pe atac, ap carry inseamna acelasi lucru doar ca pe magie, de obicei sunt cei care trag(range)
Support e cel care da viata(asista) si ajuta restul echipei.
Jungle e cel care merge in jungla.
Ca sa fie un solo top(singur pe lane-ul de sus) trebuie si unul care sa mearga jungle.

1 răspuns:
| eddie9999 a răspuns:

Salut!
Ad carry inseamna attack damage carry, adica, campionii care dau mult damage si de obicei au putina viata, pe atac, ap carry inseamna acelasi lucru doar ca pe magie, de obicei sunt cei care trag(range)
Support e cel care da viata(asista) si ajuta restul echipei.
Jungle e cel care merge in jungla.
Ca sa fie un solo top(singur pe lane-ul de sus) trebuie si unul care sa mearga jungle.