| macholyco a întrebat:

Pentru csgo cat mai competitiv
Faceit plays
Low latency mode on sau off?
Windows 10 game mode on sau off
Hardwell acceleration GPU on sau off?
PshyX gpu sau cpu?
Specs: i5 7400 gtx1050ti
Monitor benqxl2411p 144hz
Nu stiu cum sa le mai pun sa am stable fps si fara input lag sa fie totul smooth

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Fps ul v a creste daca setezi placa video pe performanta nu pe calitate.
Tot din placa video setezi jocul adica pe default sa se deschida cu placa video dedicata.
Pt sistem dezactiveaza antimalware pentru ca scaneza permament si ingreuneaza sistemul.
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/
Nu ai zis daca ai ssd sau hdd.
Vezi cum stau in task manager la procese CPU, HDD, RAM. ce trece peste 50 la suta trebuie upgrade. Coolerul de la procesor se curata de praf la 6 luni maxim 1 an fara a l scoate de pe pozitie.