| Girly97 a întrebat:

Pentru nu stiu ce motiv, aplicatia GeForce Experience considera ca jocurile mele trebuie sa aiba rezolutia 2048x1536 pentru a fi 100% optimizate insa monitorul meu accepta rezolutia maxima de 1920x1080. Am ajuns sa le "optimizez" de mai multe ori insa cand intru in joc sunt nevoita sa reduc rezolutia pentru ca este prea mare si nu vad josul ecranului!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Se poate sterge fara probleme GeForce Experience, se lasa ca si instalate insa driverele >> Nvidia Grafics Driver si/sau Nvidia PhysX System Software!

La baza GeForce Experience face asta >> Capture and share videos, screenshots, and livestreams with friends. Keep your drivers up to date and optimize your game settings.

Odata ce updateul la driverul video se poate face manual oricand fara discutie, in cazul tau Nvidia Geforce nu este ce trebuie, deci da-i unistall!

| Wr3nch a răspuns:

Nu folosi optimizarea din GeForce Experience, fa setarile manual din joc. E util ca sa faci actualizari si video-uri cu highlight, dar functia de optimizare nu prea ajuta in mod real.