| led123 a întrebat:

Placa de baza Motherboard Name ASRock H81M-DGS R2.0 (1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN) ar merge cu http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/ daca nu cu ce placa de baza ar merge?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ar merge, dar nu merita sa dai atit pe un 650 Ti. Mai bine un 750 simplu.

| led123 explică (pentru KodrutZ):

Da sunt cam la acelasi pret si 750 si 650 ti oc nu cu mult diferenta, doar voiam sa stiu daca sunt compatibile ca sa stiu

| KodrutZ a răspuns (pentru led123):

De ce nu ar fi?

| led123 explică (pentru KodrutZ):

Dar diferenta dintre cele 2 placi se vede in jocuri?

| KodrutZ a răspuns (pentru led123):

Depinde de joc, posibil in astea mai noi 750-ul sa aiba un plus marginal de performanta. Diferenta mai mare o sa se vada la factura la curent si in durata de viata a sursei, in special daca ai o pocnitoare chinezeasca. 650 Ti-ul consuma de doua ori mai mult curent si teoretic ar trebui sa fie cu vreo 10-15% mai rapid DE OBICEI.

| led123 explică (pentru KodrutZ):

Deci sa iau un gtx 750? daca ar fi sa iau ce model ar fi mai bun ma refer la gigabyte, Asus si asa mai departe, din toate astea care zici ca ar fi mai buna?

| KodrutZ a răspuns (pentru led123):

EVGA cu prelungirea garantiei la 10 ani. tongue