| alexcornea96 a întrebat:

Placa video Sapphire Radeon R7 250 WITH BOOST 1GB DDR5 128-bit
Asi dori sa stiu daca o sursa de 400 w HPC-400-H12S (400W) poate tine placa de mai sus... si daca nu. ce placa mi-ati recomanda pentru jocuri. intr-un buget de pana la 400 Ron... Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ar trebui sa o tina fara probleme, dar sincer e cam micuta, si-n functie de procesor, ar fi bine pe viitor sa optezi pentru ceva mai mare.
Ceva sub 400 ron ar fi un gt 630 http://bit.ly/1bAxbg3
sau http://bit.ly/1bAxcAu
sau un gtx 650 http://bit.ly/1g0TS1i daca plusezi putin.

| alexcornea96 explică (pentru CM7YRE):

Http://bit.ly/1bAxcAu placa asta e prima la care m-am gandit. crezi ca e mai buna ca aia de vreau eu sa o i-au?

| alexcornea96 explică (pentru CM7YRE):

M-am uitat peste acea placa gtx650. si ar fi cea mai potrivita. mai biine mai dau un ban in plus si iau cea bun. E si ge force. si ma incanta. mai ales ca e dedicata pentru jocuri... MErsii mult CM7YRE

| CM7YRE a răspuns (pentru alexcornea96):

O sa fie mai buna la toate cele in afara de versiunea OpenGL care e 4.2 spre deosebire de 4.3, cam atat.Pe placa data exemplu sunt testate toate jocurile aparute prin 2013, si le ruleaza foarte bine mai ales cu un procesor bun.

| alexcornea96 explică (pentru CM7YRE):

Eu zic ca la procesor nu ar trebui sa fie problema... am un Intel pentium de 3.2 ghz. dual core.

6 răspunsuri:
| alexcornea96 explică (pentru lisylsy):

Am auzit de la cine va ca placile astea de la sapphiretech. nu sunt pentru jocuri. pe mine ma intereseaza ceva ieftin si bun. ca nu vreau sa arunc cu banii