| RobyTheWest a întrebat:

Poate cineva sa-mi zica daca se fac cercetari pentru a creea un Nerve Gear(Sword Art Online) am vazut deja ca exista Ocultus Rift si Emotiv Epoc, nu cred ca Emotive Epoc ne-ar ajuta sa ajungem sa facem asa ceva pentru da acesta controleaza lucrurile cu gandurile nu face ca simturile tale sa fie transpuse in "joc" dar totusi este un inceput. Dar si Ocultus rift ar fi fara sens deuarece noi nu vrem sa vedem aia prin casca noi vrem ca datele jocului sa fie transmise creerului fara ca noi sa ne folosim ochii.

Dar ceea ce vreau eu sa stiu cu adevarat este daca stie cineva daca se fac cercetari in privinta asta. Si chiar daca se creeaza ar fi aproape imposibil sa se creeze un joc atat de complex ca Sword Art Online, totusi ar fi foarte tare ( Avand in vedere cat de plictisitoare e viata nu m-ar deranja sa se creeze o lume virtuala si sa raman blocat acolo, dar totusi corpul meu sa ramana in viata laughing )

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma crezi sau nu SAO(Sword art online)s-a inspirat din nerve gear.Adc exista sau ma rog inca nu e scoasa pe piata dar va fi. Jocuri nu exista pentru acea consola inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma crezi sau nu dar exista deja consola Nerve Gear.Si SAO(Sword art online) a fost inspirat de aceasta consola.Dar animatile au trecut la alt nivel.Ea exista dar nu e completa si s-ar putea s-a nu fie la asteptarile noastre.