| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa imi explice si mie cineva ce este cu fenomenul asta " Minecraft "? Toata lumea se joaca Minecraft straight face

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Sincer mie mi se pare destul de bun jocul. Este perfect pentru generatia de astazi. Iti pune imaginatia la treaba de aceea se joaca toata lumea. Si cat despre faptul ca cere i3... poate scrie undeva dar eu pot sa confirm ca mie imi merge pe Pentium 4 HT si 3GB RAM cu setari high fara lag. Cerintele exagerate se datoreaza incarcarii acelor cubulete care chiar daca nu par prea complexe, sunt. Si faptul ca este facut cu java este un dezavantaj. Nu este foarte bine optimizat. Dar asta se datoreaza mai mult lui Java. Sincer este printre putine jocuri in care nu am vazut buguri sau glitchuri.

10 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ce? Nu ai vazut ca Microsoft a cumparat jocul? A vazut ca este un joc profitabil si hop l-a inhatat. Este un joc in care poti construi mai orice, si poate ca asta este singurul motiv pentru care lumea se si joaca porcaria asta.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Jipa95):

TOCMAI, este o porcarie si mi se pare ca are cerinte exagerate, nu m-am jucat si nici nu am vazut vreun video, doar poze ici si colo, 4 gb si i3 recomandat pentru un joc pixelat facut cu java. Stiu ca java e un mancator de resurse si jocul banuiesc ca nu e nici bine optimizat, dar in halul asta, isi bat joc de aia de cumpara jocul laughing

| anonim_4396 explică (pentru Vanqu1sh):

Salut Vanqu1sh! Jocul este bun, recunosc este prost optimizat, dar poti sa-ti bagi textura in el [Dureaza 2 minute], exista pe net milioane de texturi. Jocul nu e obligatoriu sa-l cumperi. Poti sa-l iei de pe net cu toate Update-urile la zi. Pentru a cumpara Minecraft, nu cumpara jocul, ci cont Premium in care poti sa-ti pui ce nume vrei si ce skin vrei. Exista aici milioane de nume cu skinuri, toate gratis: http://mcskinsearch.com/. In Minecraft poti face mai nou absolut tot ce vrei, ca in viata reala. Poti construi ce vrei. Trebuie sa stii si electrica, sa-ti pui curent. Da-mi add la skype Mr_Alexander007 (din Germania) deoarece vreau neaparat sa vorbesc cu tine.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru anonim_4396):

Maaa eu sunt dotist ( joc Dota 1, Dota 2) laughing nu minecraftist, voiam doar sa stiu de ce toata lumea se joaca, din punctul de vedere al unui jucator de Minecraft. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Vanqu1sh):

WOW. Lumea joaca Minecraft deoarece poti sa iti faci lumea ta creativa. Poti sa faci ce vrei, exact ca in viata reala.

| Jipa95 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Daa a trecut perioada aia in care toti erau pe metin 2. Acum noua moda este MC.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Jipa95):

Si Doto :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai se joaca Minecraft pentru ca e un joc frumos si are un multiplayer geniaal.

| FanCS a răspuns:

Eu is doar dotist, lolist, csgoist si minecraftist.Sti ca e ca e cam ciudat ca joc si lol si dota dar nu prea stiu cu ci e sa mai joc in dota asa ca m-am apucat de lol. Oricum dupa parerea mea dota e net superior (grafica + gameplay and mechanics )

| Vanqu1sh a răspuns (pentru FanCS):

Partea cu grafica multi au alta parere, dar la gameplay si mecanicele jocului chiar ai dreptate, dota 2 nu iarta greselile intr-un meci cu jucatori buni.