| Calulll a întrebat:

Port jack ul meu de la laptop s-a stricat, exista vreo sansa sa pot sa il inlocuiesc? daca da, cum si de unde pot face rost de unul si daca puteti sa imi ziceti si pretul unui port jack

(ma intereseaza mai mult daca se poate)

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

De ce nu te duci tu la un sediu autorizat pentru depanare calculatoare? Nu cred ca te descurci tu sa desfaci tot laptop-ul ( riscand sa-l strici ) sa schimbi un portjack...
Uite aici o lista cu mai multe portjack-uri si preturi, pentru diferite modele de laptop-uri.
http://www.aliexpress.com/price/port-jack_price.html

| Calulll explică (pentru Ineys):

Am mai desfacut laptop-ul de multe ori, oricum de data asta nu ma bagam avand in vedere ca eu il desfaceam doar sa il curat, etc... apropo, stii cumva daca are cum sa ma coste mai mult de 50 inlocuirea?

| Ineys a răspuns (pentru Calulll):

Depinde de fiecare sediu in parte... si difera de la oras la oras, desi nu cred ca te va costa mai mult de 50 de lei probabil. 50 de euro, mi se pare deja exagerat pentru... o "mufa".