| qwerty321 a întrebat:

Pot baga o placa video fara alimentare suplimentara la un calculator cu sursa cu alimentare pentru placa video?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sigur că poți, sursa rămâne neconectată

| Florin_Denisov_1978 a răspuns:

Salut!
Dacă placa video are mufa de alimentare cu 6 sau 8 sau 12 pini, atunci trebuie să îi pui alimentarea de la sursa
Dacă placa video NU are nici un fel de astfel de conector cu 6 sau 8 sau 12 pini, ATUNCI NU PUI CONECTARE DE LA SURSA

| PainTech a răspuns:

Da, merge fara probleme.

====================
Problema era daca aveai invers (placa CU alimentare suplimentara si sursa FARA alimentare suplimentara).