| KobraXS a întrebat:

Am un sistem cu un procesor Intel Core 2 Duo E7400, 1 GB Ram ddr2, o sursa de 450 de wats cu alimentare suplimentara pentru placa video pe 4 pini si o placa de baza Gigabyte GA-G41M-ES2H.Imi caut o placa video, avand un buget maxim de 300 de lei.
Intrebarea mea este:ce placi video fara alimentare suplimentara imi recomandati si daca ati putea sa-mi spuneti cum iti poti da seama daca o placa video are nevoie de alimantare suplimentara,deorece am vazut destul de multe placi bune pentru mine dar nu stiam daca au sau nu alimentare suplimentara, deoarece vanzatorul nu spunea nimic despre alimentarea sa.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Eu iti recomand o placa video foarte ok, dar mai iti trebuie si tie minim inca 2gb de ram in pc ( eventual sa faci un dual channel de 2x2 )
Eu iti recomand : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Nu necesita alimentare separata, si este capabila sa ruleze jocurile foarte ok. O lista foarte scuta ar fi watch dogs, gta 4, crisys 2/3, bf4, far cry 4 toate acestea la o rezolutie de 1440x900 preset medium-high.