| Bosancu10 a întrebat:

O placa video merge fără alimentare suplimentara?

Răspuns Câştigător
| elcosmin a răspuns:

Pai asta inseamna ca placa ta video cere alimentare separata. Daca sursa ta nu suporta alimentare separata, va trebui sa schimbi sursa, mai apoi sa iei acel cablu de conectare, si va merge bine. Nu costa mult acel cablu din cate stiu. Dar sursa o sa te coste ceva. Sper ca ti-am fost de folos, incearca ce ti-am zis eu, si daca mai ai probleme sau intrebari, scrie tot aici

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, sunt și dintr-alea

| Bosancu10 explică (pentru sierra1):

Aa deci majoritatea plăcilor video nu Merg fără alimentare suplimentara

| sierra1 a răspuns (pentru Bosancu10):

Te referi la placa ta luată de pe OLX?

| Bosancu10 explică (pentru sierra1):

Da am mers la un prieten cu ea și am conectat-o dar am pus și acel cablu și a mers și ma gândesc sa nu fie sursa sau din cauza ca nu am acel cablu

| sierra1 a răspuns (pentru Bosancu10):

Ia si cablul si pune-o la tine în PC

| elcosmin a răspuns:

Mai, eu am placa video amd radeon rx550 4gb si nu am alimentare separata, depinde de placa video, spre exemplu unele eu, unele nu. Daca ai fi precizat si ce placa video ai vrea sa-ti cumperi, ti-as fi zis exact cum stau lucrurile

| Bosancu10 explică (pentru elcosmin):

Nvidia GeForce 9800 gt când am montato nu-mi arata nimic pe monitor și când am mers la un prieten și am pus-o la el în pc și i-am mai pus acel cablu un bec verde s-a aprins și placa mervea bine. Întrebarea mea este placa video merge fără acel cablu sau la mine poate sa fie altfel de problema cum ar fi sursa?

| elcosmin a răspuns (pentru Bosancu10):

Pai asta inseamna ca placa ta video cere alimentare separata. Daca sursa ta nu suporta alimentare separata, va trebui sa schimbi sursa, mai apoi sa iei acel cablu de conectare, si va merge bine. Nu costa mult acel cablu din cate stiu. Dar sursa o sa te coste ceva. Sper ca ti-am fost de folos, incearca ce ti-am zis eu, si daca mai ai probleme sau intrebari, scrie tot aici