| ady900 a întrebat:

Am o problema la gpu am incercat sa pun o placa video la un calculator mai vechi am pus un nVIDIA gt 240 ddr3 (fara alimentare cu sursa) cand am pus placa si am pus cablul vga in placa video si in monitor mi-a scris pe monitor ca intra in Sleep Mod.
Cum rezolv problema? adica sa mi se vada imaginea si sa nu mai scrie Sleep Mod
Si mai am o intrebare
La o placa cu alimentare cum fac sa pun o placa video cu alimentare de pci-e dar la sursa nu am pci-e sursa e maricica are 450W dar cum sa fac sa pot pune placa cu alimentare?

Răspuns Câştigător
| Emilian_Gavrila_1981 a răspuns:

Mai incerca cand porneste pc-ul, imediat ce trece de memorie, hdd..INAINTE sa apara incarcarea WIn, apesi F8 de cateva ori, si apoi selectezi "safe mode". Dupa ce intra in safe mode, te duci in device manager ( click dr my comp - manage- device manager) si de acolo, dezinstalezi DRIVERUL de la placa video. Apoi restart si il lasi sa intre normal in win. Eventual, dupa aia, o sa instalezi un driver nou.

| ÎngerCretin a răspuns (pentru Emilian_Gavrila_1981):

De obicei intra in sleep mode cand deschizi monitorul. nu are de unde sa stie cand e memoria, desktopul si toate celelalte.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista adaptor de la 2 mufe Molex la mufa de alimentare video cu 6 pini. Daca ai nevoie si esti din Bucuresti, da-mi un semn!

| SpikeSpigel a răspuns:

Te-a intereseat daca slotul de la VGA era tot PCI? PCI-urile au si ele un x, spre exemple placa video putea fi PCI X16 iar placa de baza putea sa fie PCI x8, si asa daca nu erau sloturile bune ai stricat placa video

| Emilian_Gavrila_1981 a răspuns:

Exista adaptor https://www.google.ro/......ps?/search dar exista posibilitatea ca sursa sa nu fie destul buna