| YoRuxy a întrebat:

Pot conecta doua controllere de acelasi fel, deodată, la un PC, folosind driverul unuia dintre controllere? Dacă da, imi puteti recomanda cateva controllere usb ce pot îndeplini această condiție?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poti folosit controllere care sunt gandite pentru asta: de Xbox 360, Xbox One, sau controllere care merg prin bluethooth ca sa iti fie mai usor. Daca ai de alea clasice cu cablu recomand sa folosesti un hub usb.

| YoRuxy explică (pentru Wr3nch):

Am unu pentru Xbox 360 si se conectează usb dar ca sa-l folosesc trebuie introdus discul cu driver-ul chiar dacă l-am instalat. Oare dacă iau unul identic functioneaza cu acelasi disc? Nu am vreo idee cum ar fi posibil să introduc doua discuri in acelasi timp in PC si cum ar funcționa altfel

| Wr3nch a răspuns (pentru YoRuxy):

Da, nu are nevoie fiecare de discul lui.