| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Pot sa îmi descarc de pe Magazin Play pentru Tableta sau Telefon (SmartPhone) jocuri care sunt pentru PLAYSTATION 4 5 gen PES FIFA SPUDER MAN?

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Nu! Nu sunt compatibile. Exista jocuri care sunt scrise si pentru ps4 si pentru telefon DAR jocuri care sa fie scrise doar pentru ps4 sa le joci pe telefon, nu, nu se poate.

| anonynus2000145 a răspuns:

Îți poți lua aplicația de pe magazin play care se numește PS remote play, îți cere sa te conectezi la PlayStation printr-un cod, dar trebuie sa stai lângă el și să fie pornit. După te poți juca, ar fi cum ai înlocui ecranul tv ului cu cel al telefonului doar ca trebuie sa ai o conexiune buna, și poți folosi maneta conectand-o prin Bluetooth, poți cauta un tutorial pe YouTube. Altfel nu ai cum, altfel nu ai cum.