| St3listu96 a întrebat:

Pot tine un server de counter-strike pe un modem HUAWEI HG655B?
Si conteaza ce procesor ai ca sa poti sa tii un server? DAU FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| FrostByte a răspuns:

Folosesc acelasi model, iar eu personal n-am reusit sa-l fac sa mearga Port Forward. Iti recomand Huawei HG510.
Cat pentru cerinte server ai asa : 1Ghz, 256 MB Ram, 128kbps Banda Internet. Asta pentru server gol, doar pornit, no plugin, no nothing. Pentru fiecare plugin bagat si depinzand de complexitatea lui, iti trebuie procesor mai puternic, ram mai mult si banda de internet mai larga.