| Nushcummachesma a întrebat:

Puteti sa ma ajutati? Ce pot sa aleg dintre un gtx 1070 gigabyte sau un gtx 1080 gigabyte? Stiu ca benchmark-urile de la 1080 sunt mai mari dar costa mult mai mult decat 1070. Chiar nu stiu ce sa aleg.

Răspuns Câştigător
| Psycho777 a răspuns:

Simplu: Daca ai bani de dat, 1080 clar pentru ca e mult mai puternica si nu o sa ai nevoie de un upgrade la placa video mult timp. Daca preferi sa ramai si cu bani in buzunar/nu ai bani de 1080, poti lua cu incredere 1070, duce lejer jocurile care urmeaza sa apara in full hd la detalii maxime, cu un framerate foarte bun. Daca iti permiti 1080, ia 1080, daca nu, ia 1070 pentru ca este foarte bun si o sa duca lejer jocurile. Funda?

2 răspunsuri:
| EkToR a răspuns:

Eu iti zic simplu si la obiect daca ai bugetul necesar pentru 1080 nu mai sta pe ganduri este o placa bun si foarte competenta nu o sa ai nici o problema cu ea, daca nu ai bugetul necesar iti recomand 1070 cu mana pe inima eu am trecut de la 1060 la 1070 si sunt multumit se vede o schimbare.

| Nushcummachesma explică (pentru Psycho777):

Mersi, cred ca o sa imi iau un 1070 pentru acum nu prea am bani pentru un 1080.Cred ca o sa ma duca toate jocurile pentru am un pc destul de puternic.