| Munteanu_Florin_1997 a întrebat:

Puteti sam spuneti povestea luii outlast

1 răspuns:
| supervsl a răspuns:

Personajul pe care tu il controlezi este Miles Upshur, un jurnalist care crede ca cea mai buna idee de a deveni faimos este sa investigheze un azil (Mount Masive Assilium ). La inceput totul pare frumos pana il intalneste pe Chris Walker (grasu ala ). Chris Walker vrea sa il ucida pe Miles deoarece acesta a vazut ce s-a intamplat (acesta este momentul de la inceput cand intri in LIBRARY) cu predecesorii care au intrat in azil (printre care si acei politisti sau FBI). Un politist (cel tras in teapa din LIBRARY) te avertizeaza in legatura cu VARIANTELE(sunt cei esuati in experiment ex:Chris Walker si cei care te ataca adica aia cu bate), si de aceea trebuie sa pleci cat mai repede.
In azil Miles il intalneste si pe Father Martin cel care il ajuta sa treaca peste primejdii. Doctorul Richard Trager (doctoru' ala cu fata die vultur ) vrea sa iti aplice o tortura groaznica: prima data vrea sa iti taie degetele apoi sa te castrelze si apoi sa iti taie limba(,, First fingers, then balls, than tongue"). Din fericire, Miles isi pierde doar cateva degete. Acesta reuseste sa il ucida accidental pe doctorul Trager impingandul si turtindul de lift... Miles ajunge la Father Martin care se jertfeste pentru Walrider caci acesta nu le va face rau. Desigur sunt si personaje neutre cum ar fi: Alan Turing
Security Forces, Pyro.
Acum in legatura cu Walrider. William,, Billy" Hope este cel de la sfarsit ala intr-o sfera si intubat si gazda lui Walrider. Fara Billy, Walrider nu ar putea trai si de aceea cand tu incerci sa il omori pe Billy cel din sfera, el incearca sa te opreasca.Doctorul Rudolf G. Wernicke este supravietuitorul de la sfarsit care iti spune cum sa il opresti pe Billy. Wernicke a lucrat la accest experiment si Billy il considera tatal lui. Dupa ce tu ii tai,, Life Support-ul" lui Billy Walrider intra in tine deci tu devii gazda lui(de aceea la sfarsit mergi atat de incet). Cand te apropii de iesire usile se deschid si apare dr. Wernicke cu soldatii. Cu Walrider intrat in tine soldatii te cred drept el deci incep sa traga. Abia apoi Wernicke isi da seama ca erai tu. Dar era prea tarziu. Dupa ce se face ecranul negru Walrider iese din tine si ii omoara pe toti.
Sfarsit! Funda?