| extazyyy a întrebat:

Sal

As vrea sa cumpar un PC special pentru gaming si as vrea sa il cumpar pe bucati....si as vrea sa cumpar o placa video EVGA GTX 690

1.Ce Procesor de la Intel se potriveste cel mai bine?

2.Ce Placa de baza si de sunet ar trebui sa cumpar?

3.Cati GB de RAM imi trebuie si de la ce firma?

4.Ce tip de carcasa sa cumpar pentru PC?

5.Ce SDD ar trebui sa cumpar?

6.Ce sursa si coolere ar trebui sa cumpar?

7.Ce Hard Disk si DVD Writer?

8. Daca am scapat ceva va rog sa imi spuneti voi...

Nu vreau comentari gen (ai pus aceste intrebari doar sa te lauzi...)Dispun momentan de o suma mai mare de bani +10000 Lei si as vrea sa ii investesc intr-un calculator care sa fie foarte performant!

DAU FUNDA!

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

O sa scoti bani din calculatorul asta sau e doar un moft? Nu de alta, dar daca e moft, ar fi o idee ca in suma asta sa cumperi si un PlayStation, ca jocurile cele mai serioase pe consola aia le joci, nu pe PeCe...
In alta ordine de idei...http://pc-coolers.ro/sisteme-pc/sistem-pc-coolers-nemesis-overdose--779
Daca nu te satisface sistemul de mai sus, o sa incerc sa pun la punct un wishlist la garaj pentru tine (oh, da, si o sa am si un cod de 1% reducere, desigur).