| Cristi1997 a întrebat:

CE parere aveti ati 6670 1gb ddr5 este mai buna sau egala cu ati 7750 ddr3 1gb? Pls dau funda!

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Eu ti-am mai raspuns cu o zi in urma si cred ca stii deja toate detaliile despre cele doua placi grafice. Una are performante mai bune cand e vorba de calitatea grafica si alta mai putin.
Totul, sa stii si tu, ca depinde de tine, adica in ce mod tu le vei folosi. Daca doresti performante extraordinare si calitate grafica exceptionala sunt si alte solutii nu numai astea doua. Alegerea pe care ai facut-o este buna, pentru jocurile care au aparut pana in prezent, dar si pentru cele care o sa apara.
Eu sa fiu sincer detin un amd 6670 ddr3 de 2gb, si sunt multumit de performanta pe care o scoate. Este adevarat ca performanta placii depinde de ce ai tu in calculator. Spre ex: pentru 6670 gddr5 1gb, cea mai potrivita cantitate de mem. ram este de 6gb, si procesor un i3-530. Din cauza asta este bine sa-ti iei o placa video care sa se incadreze in bugetul tau si sa fie cat de cat "compatibila" cu memoriile si procesorul pentru a lucra in parametrii normali.
Deci nu te dezamagii ca una e din 2012 si alta din 2011. Ambele sunt bune, si probabil pentru ce ai tu in pc 6670 este o alegere excelenta!

1 răspuns: