| Maroiu_Vladut_1986 a întrebat:

Ce sa fac daca nu-mi merg jocurile pe facebook de exemplu cand intru intr-un joc imi apare acolo unde trebuie sa apra jocul imi apare imaginea alba. Ce sa fac va rog ajutati-ma dau funda.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Instaleaza Adobe Flash Player pentru ca toate jocurile sun in flash.
Il descarci de aici http://get.adobe.com/flashplayer/ Si debifeaza ceea ce-ti apare deasupra linkului de download! Vezi foto http://i.imgur.com/to4cu.jpg La mine a aparut McAfee dar la tine mai poate sa apara si google Chrome ->orice ar fi trebuie sa debifezi. Asa se instaleaza doar Adobe Flash Player. La instalare inchide toate programele + browserul. Succes!

| Maroiu_Vladut_1986 explică (pentru neluL):

Tot nu merge

| neluL a răspuns (pentru Maroiu_Vladut_1986):

Trebuie sa-ti dea o eroare ceva. Ce iti apare acum? Sau fa-mi un print screen.

| Maroiu_Vladut_1986 explică (pentru neluL):

Deci cand intru in jocu pe facebook acolo unde trebuie sa imi apara imaginea la jocu imi apare alb

| neluL a răspuns (pentru Maroiu_Vladut_1986):

Ce browser folosesti?

| Maroiu_Vladut_1986 explică (pentru neluL):

Chrome

| neluL a răspuns (pentru Maroiu_Vladut_1986):

Aplica temporar, urmatoarele setari pentru contul tau de facebook: Acceseaza meniul "Account settings" si da click pe tab-ul "Security". Apasa Edit in dreptul sectiunii "Secure browsing" si debifeaza optiunea "Browse Facebook on a secure connection (https) when possible". Apasa "Save changes" si reincarca pagina cu aplicatia de pe facebook.
Daca ai profilul de facebook setat in romana va trebui sa dai click pe "Acasa", "Setarile contului" si apoi din stanga "Securitate". Apasa "Editeaza" la optiunea "Navigare securizata" si debifeaza "Navigheaza pe Facebook printr-o conexiune securizata (https) atunci cand este posibil".
Dupa ce ai facut aceasta modificare poti intra pe pagina ta de aplicatii. Succes!

| Elisabete_Szalai_1957 a răspuns (pentru neluL):

Eu am Chrome,nu merge jocurile pe Facebook,am dezinstalat securitatea, tot asa merge, cere Update la Adobe Flash player, nu pot face ca zice am unul, cel din Chrome, am dezactivat din Chrome tot asa zice,,,,,, cine poate sa ma ajute?

| neluL a răspuns (pentru Elisabete_Szalai_1957):

Dezinstaleaza Adobe Flash Player
Windows 7 sau Vista:
Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati)
Windows XP:
Intra in 'Start > Settings > Control Panel' and double click on "Add or Remove Programs". Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Remove' (Eliminati).

Adobe Flash Player. Il descarci de aici http://get.adobe.com/flashplayer/ Si debifeaza ceea ce-ti apare deasupra linkului de download! Vezi foto http://i.imgur.com/to4cu.jpg ->orice ar fi trebuie sa debifezi. Asa se instaleaza doar Adobe Flash Player. La instalare inchide toate programele + browserul.

16 răspunsuri:
| Razvan_Petrasuc_1993 a răspuns:

Incearca sa iti faci un facebook nou sau sa iti schimbi numele..la mine a mers

| Casleanu_Valeriu_1974 a răspuns:

De ce nu merge dragon play pe facebok

| Stoica_Georgiana_2000 a răspuns:

Si mie mi-a aparut asa. Dupa si-a revenit

| Elisabete_Szalai_1957 a răspuns:

Buna,da am dezinstalat Flahs, am dezactivat din Crhrome degeaba, zice am unul, de 3 zile ma chinui, si nimic,,, mersii

| fabianburdea a răspuns (pentru Elisabete_Szalai_1957):

E cel mai usor descarca opera si descarca asta http://get.adobe.com/flashplayer/ mie mi-a mers

| Costel_Cosmin_Mate_1990 a răspuns:

Mi se incarca jocu si nu-mi apare sa ma joc ce trebuie sa fc

| Baicu_Rodica_1962 a răspuns:

Buna seara, va rog daca ma puteti ajuta nu mai pot iintra in nici o pagina de joc pe facebooc apare pagina alba! va multumesc.

| Visan_Ionut_1977 a răspuns:

Joc kings road pe Facebook, si nu se vede imaginea, adica e in multe culori amestecate, nu inteleg de ce, altele merg perfect