| alynutcs a întrebat:

Sal TPU. daca am 2G ram la pc si mai aduag inca 2 sau 1 G ram o sa mearga mai bine pc-ul sau mai rapid? la jocuri adica... procesorul este Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2. 00ghz

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ca o sa mearga mai bine daca are pana la 4 Gb. Dupa 4 Gb aceasta nu se mai simte decat daca treci pe Windows cu 64 biti. Procesorul acesta suporta asa ceva si lucreaza mai bine cu 64. Singura problema va fi cu unele jocuri care nu vor mai functiona.