| Pr3DaToR554456 a întrebat:

Am procesorul Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 si e de 2. 00GHz, dar dc mai scrie odata 2. 00GHz nu inteleg.

Răspuns Câştigător
| Graff a răspuns:

Scrie cand dai click dreapta proprietes pe Computer, e scris de doua ori fiindca una din ele reprezinta frecventa la care este facut procesorul sa mearga si a doua reprezinta frecventa la care merge in acel moment, frecventa poate fi marita/micsorata prin overclock/underclock din bios. de exemplu poti face procesorul tau sa mearga la 2. 50 Ghz dar este destul de complicat daca nu te pricepi

| Pr3DaToR554456 explică (pentru Graff):

Multumesc.Acum am intelesbig grinwinking

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Unde scrie? rolling eyes

| Andrei7520152 a răspuns:

Nu putem vedea fizic ce scrie pe monitorul tau, incearca sa fi si tu mai coerent.

| haryH a răspuns:

Pentru ca ghz nu are leg cu numele procesorului. (daca nu te-am ajutat inseamna ca nu am inetels intrebarea.)