| Tz0Py a întrebat:

Joc minecraft si vreau sa joc cu un prieten skyblock dar cum... eu iau mapa dar cum intra el pe NU merge sa o deschid in lan mapa! sau nu stiu eu cum... dau funda cine ma ajuta! happy

5 răspunsuri:
| Planta55 a răspuns:

1.te duci in control panel >windows firewall>off
2.Iei hamachi
3. faci un network
4.intra si el in network
5.deschizi in lan
6.el in loc sa scrie ce ti-a dat acolo scrie ip-ul tau de la hamachi si portul care ti la dat acolo
Succes. Funda?

| Tz0Py explică (pentru Planta55):

O sa incerc si daca merge iti dau funda

| Systemup a răspuns:

In primul rind trebuie sa aveti amindoi aceiasi versie de minecraft.
Daca vrei sa deschizi mapa in lan trebuie sa ai minimum minecraft 1.3.1 amindoi.
1.Intri in mapa.
2. Apesi pe,, esc'' si apoi Deschiderea in LAN
3. apesi pe,, t''(ca ipul sa nu dispara)
4.Prietenul tau intra in (in meniu la minecraft este scris multiplayer)
si apasa multiplayer apoi conectare directa.
5.Ii spui ipul care e scris acolo si el intra.
Gata.
Succes!

| Tz0Py explică (pentru Systemup):

Am incercat dar nu merge pe 1.5.2 exactum ai spus tu imi da connection refused ce sa fac?

| Preda_Dragos_1995 a răspuns:

Ieu