| DinuEu a întrebat:

Vreau sa opresc ploaia in minecraft. Dati-mi, va rog, o comanda de a opri ploaia.

Răspuns Câştigător
| LucaSmecheru a răspuns:

Ba scrie /weather clear asta merge pe 1.7.4 si 1.6.2 daca ai asa uite si altee legate de vreme:
/weather rain (ploua)
/weather clear (vremea e senina)
/weather thunder (e furtunos)

8 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

laughing tot /weather..vai NU
/toggledownfall opreste automat ploaia.

| VinnieS1 a răspuns:

/weather ar trebui sa mearga parca, eram veteran dar nu am mai jucat de o vreme, poti da particulele la minimum si sa opresti sunetul. sper ca am fost de ajutor.

| julian0421 a răspuns:

/weather sun

| Vali196K a răspuns:

/weather clear

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Mai nou acu se spune : " /rain " sa pornesti si ca sa opresti " /rain 0 " bft ma

| Andreiflorindexxis123A a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa apeși la chat sa apeși pe o bara de jos apeși pe weather și dai pe clear

| Marian_Raducu_Rosca_1987 a răspuns:

/walter cleiery