| Mentalist09 a întrebat:

Sall all. Imi puteti da si mie un program de facut pluginuri (counter strike)? Sau sa ma ajutati si sa imi spuneti cum sa fac? Va rooooog funda + grad pe server ( Furien.Anzo.ro )

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Nu exista un anume program de facut plugin-uri, dar exista LIMBAJE DE PROGRAMARE. Daca doresti sa creezi un plugin pentru serverul tau de Counter Strike, te sfatuiesc sa inveti limbajul Pawn si sa aplici cunostintele dobandite intr-un editor de texte, (gen NotePad, WordPard, NotePad++ etc.) salvezi rezultatul sub formatul.sma si-l compilezi folosindu-te de un webcompilator, sau compilatorul default ce vine cu pachetul AmxModx, pentru a obtine formatul acceptat de serverul tau de CS. (. amxx)