| alexutz2 a întrebat:

Sall! Am luat azi doi catelusi mci si draguti dar nu st cum sai ingrijesc!

Vot si funda pentru cel mai bun raspuns si nul vreau du net"Scz de categorie"

3 răspunsuri:
| VideoGame a răspuns:

Pai in primul rand sa nu uiti ca daca sunt de rasa rtebuie neaparat sa ii faci vaccinurile. Daca au purici iale prafuri de la farmacie.Acu nu stiu exact varsta lor dar daca sunt inca mici(1 luna) trebuie sa le dai lapte dar sa pui si sare in el ca sa nu faca limbricilaughingIar daca au 2-3 luni+ dale mancare solida iar daca esti dispusa sa cheltui ceva bani nu uita sa le faci o baie saptamanal(cu sampon de catei normal)

| VideoGame a răspuns:

A si crede-ma ca tot ce am spus este corect pentru ca si eu am un catelus si e foarte foarte scump asa ca taim spus pentru ca si eu tot asa am procedat.

| Anduuu a răspuns:

Pai...Daca sunt micuti le dai laptic de 3 ori pe zi cu biberonul, le faci un culcus cald, le dai si apa...cand se fac mai maricei ii poti spala-eu l-am spalat pe al meu ca avea oua de purici, de 3 ori si ii iau zgarda-! Le arati multa doragoste si cand devin ei mai maricei le poti da paine inmuiata,carnita gatita si rupta mic mic mic, etc! Sa nu uiti sa le dai apa, e foarte important!*Al naibii robot enervant cu punctele lui cu tot!*