| xJmEcHeRasUxMaDutzUx a întrebat:

Sall la metin2 mc. text :... ce inseamna? si scuze de categorie pls vreau raspuns

Răspuns Câştigător
| JT a răspuns:

Mc.txt este un document txt(dupa cum spune si extensia) in care se trece mc-ul serverului, adica ip-ul serverului. Daca ai client cu mc.txt si nu stii ce face, in el scrii i-ul de la serverul pe care vrei sa joci si vei intra pe server pornind fereastra de login etc. Daca ai gasit un server care zice ceva gen "mc.txt/mc: 89.8.9.7(e un ip pus la buleala)" inseamna ca ala e ip-ul serverului, pe care il treci in mc.txt. Daca clientul tau n-are mc.txt trebuie sa descarci un client de metin2 care are mc.txt(mai e o metoda si pentru clientele fara mc.txt cu extractarea a 2 fisiere, dar nu te complic). In caz ca nu stii, client=jocul (ala unde ai folderele pack, upload etc., unde ai si acel fisier care te baga in fereastra de joc) Succes si scuze daca n-am fost prea explicit!