| Barboiu_Ovidiu_Ionut_1989 a întrebat:

Sall. Am o problema atuci cond vreau sa joc LoL.Totul merge bine pana in momentul in care bang numele si parola, atunci cand le bag totul pare normal. Se incarca si spune ca se conecteaza astept 30 sec si apare ceva de genul,, Conectarea nu s-a putut realiza din caua erori PvP.net server". VA ROG ajutati-ma dau funda + vot celui care ma ajuta si merge ceea ce imi spune

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Incearca asa:
1. Intra in Internet Explorer.
2. Click pe Setari > Internet Options
3. O sa ti se deschida o noua fereastra cu mai multe tab-uri. Tu selectezi "Advanced".
4. Sub tabul de advanced ai optiunea "Reset Internet Explorer settings", dai click pe Reset si inca odata pe Reset.
5. Dai un restart la calculator si incearca sa te loghezi iar.

O alta posibilitate ar putea fi firewall-ul care blocheaza accesul la joc.

| Barboiu_Ovidiu_Ionut_1989 explică (pentru mickeyMT):

Am incercat dar nu merge imi poti spune cum sa fac firewall-ul sa nu mai blocheze accesul?

| mickeyMT a răspuns (pentru Barboiu_Ovidiu_Ionut_1989):

Spune-mi ce antivirus folosesti.

3 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Asigura-te ca ai luat jocul de pe site-ul oficial, daca l-ai luat incearca sa-l reinstalezi, si daca tot nu merge, scaneaza-ti pc-ul cu un antivirus bun. Sau s-ar putea sa le fi cazut serverul celor de la League of Legends. Funda?