| Iliutz a întrebat:

Sall.

Care din urmatoarele procesoare este mai bun in gaming big grin.

Intel core 2 Quad Q8200.
Intel core 2 duo E8400.
Funda tongue

Răspuns Câştigător
| AlexDinTimis a răspuns:

Salut! Imi vine sa rad cand ii vad pe acestia doi spunand ca un dual core este mai bun decat un quad core de aproape aceeasi viteza si care are un plus extrem de mare. Acela este ca poate fii fortat pana la 3. 50ghz fara sa creasca temp cu nici 10 grade. NU stiu daca stii ca quad core inseamna 4 nuclee si dual 2 nuclee. Deci iti spun cu mana pe tastatura ca acel Intel core 2 quad q8200 este mai bun. Bafta si... daca nu ma crezi intreaba pe profesionisti! Good luck!

2 răspunsuri:
| CrazyJok3r a răspuns:

Duo e mai bun

| AlexbrUneTu a răspuns:

Intel core 2 duo E8400 este cel mai bun